רשימת תפוצה למחפשי דירות
הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מידע חם וטיפים שיעזרו לכם למצוא דירה בקלות!

אימייל:

Get Adobe Flash.

מודיעין עיר העתיד - רקע

כללי:

מודיעין היא עיר בת 11 שנים הנמצאת בין ירושלים לתל-אביב. בשנת 2003 אוחדו העיר מודיעין והיישוב הקהילתי מכבים-רעות לעיר אחת, ושם העיר שונה למודיעין-מכבים-רעות. שטח שיפוטה של העיר הוא כ- 50,000 דונם. לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (נכון לדצמבר 2005), יש במודיעין-מכבים-רעות 58,000 תושבים, וקצב הגידול השנתי של האוכלוסייה הוא 10 אחוזים.

מודיעין היא העיר הגדולה ביותר בין ירושלים לתל אביב, והעיר היחידה בישראל אשר תוכננה מראש לפני האכלוס.

בספטמבר 2005 נפתח המרכז המסחרי הפאוור סנטר "ישפרו סנטר". זהו המרכז הגדול ביותר במודיעין. במרץ 2008 עתיד להיפתח מרכז מסחרי גדול במרכז העסקים הראשי של העיר, ובו קניון שבונה חברת קנית של דוד עזריאלי. בשכונות העיר מודיעין פועלים כ-12 מרכזים מסחריים קטנים והבולט שבהם הוא "מודיעין סנטר".

תחבורה:

ליד מודיעין עובר כביש 443. זהו עורק התחבורה העיקרי הן לכיוון מערב (השפלה וגוש דן) והן לכיוון מזרח (ירושלים). מודיעין מחוברת גם לכביש 3 המוביל דרומה. לכיוון צפון מוליך כביש 446המגיע אל מודיעין עילית. כביש נוסף שנפתח לתנועה חלקית (וסלילתו עדיין נמשכת) הוא כביש 431. כביש זה יחבר את העיר מודיעין עם העיר ראשון לציון.

בתאריך 31.8.07 נפתח קו הרכבת תל-אביב-מודיעין. תחנת הרכבת פאתי מודיעין נמצאת במרחק של כמה קילומטרים מהעיר סמוך לאזור התעשיה "ישפרו סנטר".

תחנת הרכבת במרכז העסקים הראשי במודיעין צפויה להפתח בינואר 2008.

פני העיר:

במודיעין מושם דגש מיוחד על פיתוח השטחים הירוקים ועל טיפוחם: פארקים ציבוריים, חורשות ושדרות מרכזיות. ברחובות הראשיים משתרעים שטחים פתוחים וירוקים, גנים פורחים, עצי נוי ופרי, פינות ירוקות וגני שעשועים לילדים. למעשה, מחצית משטח השיפוט של מודיעין הם שטחים ירוקים ופתוחים.

 

במודיעין יש חוק עירוני שלפיו מבנים הנבנים ברחובות הראשיים חייבים להיות מצופים באבן ירושלמית. הדבר תורם רבות ליופייה של העיר.

שנת המפנה - 2008

שנת 2008 צפויה להיות שנת מפנה וקפיצת מדרגה בהתפתחות העיר מודיעין עם השלמת של מספר רב של פרויקטים במקביל. מחירי הדירות כבר הגיבו בהתאם והם עלו בעשרות אחוזים במהלך החודשים מאי-ספטמבר 2007.

להלן רשימה חלקית של הפרויקטים אשר השלמתם עשויה להסתיים בשנת 2008:

 

הרכבת:

תחנת הרכבת "מודיעין מרכז" צפויה להיפתח בינואר 2008. תחנת הרכבת "פאתי מודיעין" החלה לפעול ב- 31/8/07, אולם הנגישות אליה קשה בשל ריחוקה ממרכז העיר.

תחנת הרכבת במרכז העיר נמצאת במתחם הקניון העתידי אותו בונה קבוצת עזריאלי ואשר עשוי להיפתח במרץ 2008. פתיחת התחנה תקדם באופן משמעותי את התחבורה אל העיר וממנה.

 

הקניון:

מרכז העסקים הראשי שבונה עזריאלי במרכז בעיר אמור להיפתח במרץ 2008. מדובר בקומפלקס של 60,000 מ"ר של מסחר, שירותים ומשרדים, בנייני מגורים וקניון ענקי. המרכז יקושר אל תחנת הרכבת מרכז הסמוכה אליו.

 

היכל התרבות:

היכל התרבות, בעל 600 מקומות ישיבה עתיד להיפתח לקראת סוף 2007.

 

ואדי ענבה:

לאחר שנים של עיכובים, בשל סלילת קו הרכבת, העבודות לשיקום פארק ענבה מתקדמות והן עשויות להסתיים באביב 2008. הפארק, המתוכנן להיות פארק טבע עירוני, ממוקם בלב העיר, בסמוך לקניון ולתחנת הרכבת והוא יכלול אגם, אמפיתיאטרון, פארק אתגרי, פינות חי, בתי קפה, מתקני משחקים, טיילת עירונית ועוד.

 

חדר מיון קדמי של ט.ר.מ.:

תושבי מודיעין והסביבה אשר נתקלו עד היום במקרי חירום רפואיים נאלצו לפנות לבתי חולים, שהקרוב מבניהם, אסף הרופא, נמצא במרחק של 20 דקות נסיעה ממודיעין. חדר המיון של ט.ר.מ., חברה פרטית המפעילה מרכזי חירום ברחבי הארץ, ייפתח ברחוב תלתן במרכז העיר בחצי השני של שנת 2008.

 

מכון רישוי ומוסכים:

מכון רישוי ושישה מוסכים של חברות מובילות עשויים להיפתח לקראת סוף שנת 2008 במתחם אזור המלאכה בצמוד לישפארו סנטר.

 

פארקים ציבוריים:

18 פארקים ציבוריים יוקמו ברחבי מודיעין במהלך 2008 בהשקעה של כמאה מליון שקלים.

 

 

חיפוש דירות למכירה מודיעין