רשימת תפוצה למחפשי דירות
הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מידע חם וטיפים שיעזרו לכם למצוא דירה בקלות!

אימייל:

Get Adobe Flash.

מצב שוק הדירות במודיעין

מודיעין נמצאת במקום הראשון בארץ מבחינת כמות הדירות החדשות שנמכרות כל שנה.

 

הביקוש לדירות יד ראשונה ושנייה במודיעין הולך וגובר. בין הסיבות לכך הן פתיחת קו הרכבת לעיר ובנייתו של קניון עזריאלי במרכז העסקים הראשי.

 

הקבלנים מדווחים על זרם מתעניינים בדירות חדשות שלא נראה כמוהו בעבר.

 

לפני כשנתיים החלו לבנות מעט נכסי נדל"ן במודיעין בפרט ובישראל בכלל (יחסית לשנים שעברו). לכן היום יש מעט דירות חדשות (יד ראשונה) וזה משפיע על מחירי הנדל"ן בעיר (גם על דירות יד שנייה).

 

מנהל מקרקעי ישראל ומשרד השיכון משווקים כיום מעט קרקעות ולכן יש תחרות רבה מצד הקבלנים על כל קרקע. תחרות זו גורמת לכך שהם משלמים מחירים גבוהים והדבר משפיע גם-כן על מחירי הדירות.

משרד השיכון הצהיר על כוונתו לבנות כ- 7,500 יחידות דיור בגבעות הדרומיות של מודיעין. הגופים הירוקים (החברה להגנת הטבע, קרן קיימת לישראל ורשות הטבע והגנים) מתנגדים לתוכנית זו ופועלים במטרה לשמר את האזור. לטענת הירוקים - בניה צפופה יותר באזורים הקיימים תאפשר לשמור על הגבעות הדרומיות וגם לאכלס את העיר על-פי התוכניות.

 

 

כיום, חיפוש דירה במודיעין הוא עסק לא פשוט, דירות טובות "נחטפות" מהר מאד. המתחמים המבוקשים ביותר הם בוכמן, שם מחירי הדירות עלו בעשרות אחוזים בשנה-שנתיים האחרונות, והשימשוני הנחשב למתחם איכותי. מתחם קייזר מבוקש אף הוא.

 

המתחמים מכבים-רעות מבוקשים מאד ושווי הנכסים בהם עולה בהתמדה.

 

הקבלנים במודיעין מציעים דירות בעלות מפרט וסטנדרטים גבוהים על-מנת למשוך אליהם את מחפשי הדירות.

 

דירות חדשות נבנות כיום בעיקר במתחמים בוכמן-דרום וציפור, ומעט במתחמים קייזר ושמשוני. הבנייה במתחמים בוכמן, קייזר והשמשוני כבר בשלבים מתקדמים. במתחם ציפור מרבית הבנייה נמצאת בשלבים התחלתיים.

 

משרד השיכון מתכנן להקצות במתחם ציפור אזור מגורים המיועד לבניית מאות דירות להשכרה עבור אוכלוסיות חלשות. עיריית מודיעין מתנגדת לתוכנית זו שעדיין לא אושרה.

 

נתוני מכירת דירות חדשות במודיעין :

ע"פ נתוני משרד השיכון, בחודש נובמבר 2007 נמכרו 142 דירות חדשות על ידי הקבלנים במודיעין. באוקטובר נמכרו 81 דירות ובספטמבר נמכרו רק 50 דירות.

 

מן הנתונים הללו עולה כי מתחילת השנה נמכרו במודיעין 889 דירות חדשות, ממוצע חודשי של כ-81 דירות חדשות בחודש. סה"כ בשנת 2007 צפויה מכירתן של כ-1000 דירות.

 

זהו גידול משמעותי בהשוואה לשנת 2006 בה נמכרו 540 דירות חדשות בלבד. ביחס לשנים 2005 ו-2004 בהן נמכרו במודיעין 1231 ו-1445 דירות (בהתאמה), נראה שההתאוששות טרם הושלמה אך מלאי הדירות שבידי הקבלנים כיום קטן מזה שהיה בשנים אלו.

 

במהלך שנת 2007 שווקה קרקע לבניה למגורים על ידי מינהל מקרקעי ישראל למתחם שכונת ציפור צפון בלבד, לכן היקפי הבניה במודיעין בעתיד הקרוב יהיו נמוכים בהשוואה לשנים קודמות.

 

ביקושים גדולים לדירות גורמים לעליית מחירים משמעותית בדירות יד שנייה ורוכשים רבים פונים לרכישת דירה מהקבלנים. הקבלנים מצידם לא נשארים אדישים והם מעלים את מחירי הדירות ואף מקדימים את בנייתם ושיווקם של פרויקטים – למשל פרויקט דימרי  TOWERSהממוקם על שדרות החשמונאים במודיעין ושבנייתו הייתה אמורה להסתיים ב- 2012 הוקדם בשל הביקוש הרב והוא אמור להתאכלס בשנת 2009.

 

מה הנתונים להלן אומרים על העתיד? כמובן – שיהיו פחות דירות מקבלנים  וזה יוביל לעליית מחירים נוספת…

 

הביקושים הגדולים לדירות ובתים קיימים בכל הארץ ולא רק במודיעין: נוצר סחרור של ביקושים אשר הקבלנים בארץ לא יכולים להדביק בזמן הקרוב.

 

גורמים משפיעים כגון הפסקת הבניה בשטחים (כולל שכונות כמו הר חומה בירושלים), קריסת חפציבה שבנתה בעבר אלפי יחידות דיור והצרפתים שקונים דירות ובתים להשקעה מובילים לפער גדל והולך בין הביקושים להיצע הדירות ולכן צפויה עליית מחירים נוספת…

 

תופעה חדשה:

לאחרונה, בשל הביקוש הרב לדירות ובתים, משפרי דיור עוצרים את מכירת הדירה לאחר שהם מבינים שלא יוכלו למצוא דירה בקלות.

כך למשל, אדם שמפרסם דירת שלושה חדרים למכירה מתחיל במקביל לחפש דירת ארבעה חדרים.

הוא מבין שיוכל למכור את הדירה די מהר ובמחיר גבוה אבל הוא גם מבין שקשה מאד למצוא דירה ולכן הוא עוצר את מכירת הדירה שלו.

נוצרת לכן ירידה בכמות הדירות המוצעות למכירה ועליית מחירים.

איך כל זה ייעצר? כאשר תהיה יציבות במחירים ובביקושים. קשה להגיד אם זה יקרה לאחר עלייה נוספת במחירי הדירות...

ומתי זה יקרה? זאת כבר שאלה הרבה יותר קשה...

 

פרויקטים של י.ח. דימרי במודיעין:

חברת י.ח. דימרי מכרה עד כה 400 מתוך 455 דירות בפרויקט דימרי TOWERS הממוקם על שדרות החשמונאים במודיעין. בפרויקט נמכרות דירות 5 חדרים מרווחות בגודל של 160מ"ר באיכות גבוהה ומפרט טכני עשיר.

ממשרד המכירות של דימרי נמסר כי זהו הפרויקט שבו נמכרו הכי הרבה דירות במודיעין בשנתיים האחרונות. בשבועות האחרונים הוחל בשיווקו של הבניין האחרון בפרויקט שבנייתו הייתהאמורה להסתיים ב- 2012 אך הוקדמה בשל הביקוש הרב והוא אמור להתאכלס בשנת 2009.

לאחרונה נמכרה בפרויקט דירת 5 חדרים ב- 1,250,000 ש"ח .

 

פרויקט נוסף של דימרי במודיעין הוא "דימרי על הפארק" בקייזר. בפרויקט שני מגדלים בעלי 61 דירות כל אחד. הדירות הן של 4 ו-5 חדרים ומיני פנטהאוזים. הפרויקט אמור להתאכלס ב- 2009.

עסקאות אחרונות בפרויקט: דירת 4 חדרים בשטח של 135מ"ר בקומה 12 נמכרה ב - 1,070,000ש"ח. דירת 4 חדרים בקומה 3 נמכרה ב- 893,000ש"ח. דופלקס פנטהאוז בקומה ה-19 נמכר ב- 2,000,000ש"ח. סה"כ נמכר כ- 30% מהפרויקט .

 

 

 

מחפשים נכס במודיעין? הזדרזו! המחירים כבר עלו אבל הם עתידים להמשיך לעלות...

אנחנו כאן כדי לעזור לכם!

 

המשיכו לקרוא במדריך זה:

מצאו לי דירה

חפשו דירות ממתווכים במודיעין

חפשו דירות מקבלנים במודיעין

modiin real estate