רשימת תפוצה למחפשי דירות
הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מידע חם וטיפים שיעזרו לכם למצוא דירה בקלות!

אימייל:

Get Adobe Flash.

עצות לשוכרי דירות במודיעין

בעקבות עליה משמעותית במחירי הדירות במודיעין רוכשים פוטנציאלים רבים מחליטים להסתפק בשלב זה בדירה להשכרה ולא לרכוש דירה, בתקווה לירידת מחירים בעתיד.

הדבר גרם לכך שמציאת דירה להשכרה מודיעין נעשה לדבר בלתי אפשרי כמעט...

בכל מקרה, שיהיה לכם בהצלחה!

בחירת אזור

מחירי הדירות לשכירות במודיעין זהים במרבית אזורי העיר, לכן אין טעם לשכור דירה באזור הנמצא בתהליכי בנייה ולסבול מאבק ורעש. באותו מחיר תוכלו לשכור דירה באזור ותיק ושקט.

שיטת המכירה הפומבית

משכירי דירות במודיעין מנצלים את הביקוש הרב של דירות להשכרה ומשכירים את הדירות בשיטת "מכירה פומבית": הם מזמינים את כל השוכרים הפוטנציאלים לדירה באותו יום באותה השעה - מי שמציע את המחיר הגבוה ביותר מקבל את הדירה!

הערכו בהתאם...

תקופת השכירות

לנוחותכם, הוספנו באפשרויות החיפוש באתר אפשרות סימון "לתקופה ארוכה בלבד" או "לתקופה ארוכה או קצרה". אפשרות זו עשויה לעזור לכם למצוא נכס מתאים בקלות.

אם אתם מחפשים לשכור דירה לטווח קצר עד שהבית שרכשתם מקבלן יהיה מוכן , קחו בחשבון את האפשרות שתקבלו את הנכס שלכם באיחור (קורה לעיתים קרובות שקבלנים מאחרים במסירת הדירה). לכן עליכם לוודא עם משכיר הנכס כי ניתן יהיה להאריך את תקופת השכירות לתקופת זמן נוספת.

אם עדיין לא רכשתם דירה ואתם שוכרים דירה כאופציית מעבר וודאו כי ניתן יהיה להאריך את חוזה השכירות לתקופות נוספות.

לשכור או לקנות

חישוב כדאיות כלכלית לקניית דירה עולה מדי פעם באתרי אינטרנט שונים. כלומר, אם יש לכם כסף - האם להשקיע את רובו בבנק ולשכור דירה או להשתמש בו לקניית דירה.

ברוב המקרים אין לרוכשים את כל הכסף לקניית הדירה, לכן התייחסו לחישובים אלו בהתאם.

מחשבות כגון "נשכור דירה, נחסוך שנה-שנתיים ואז נקנה" הן מוטעות. למשל, אתם חוסכים סכום נאה של כ- 500$ (כ- 2000 ₪) בחודש, השווה ל- 6000$ בשנה, ומתכוונים לרכוש דירה בשווי של כ- 200,000$. אם מחירי הדירות יעלו אך במעט, הסכום שחסכתם יהיה נמוך מסכום עליית מחיר הדירה הפוטנציאלית ואתם הולכים ומתרחקים מהדירה שאתם יכולים לרכוש היום...

יתושים

במודיעין יש המון יתושים לאורך כל השנה, בעיקר בחודשי הקיץ. אל תשכרו דירה ללא רשתות!

 

 

השכרת דירה - מדריך לשוכר

 

לאלו שאלות להתכונן ואיך לענות?
 

בעל הדירה ירצה בדרך כלל לדעת מה מטרת ההשכרה. אל תראו בשאלה זו פלישה לפרטיותכם. כדאי לזכור כי הדירה היא רכושו של המשכיר, והוא, מטבע הדברים וגם על פי חוק, ידרוש מכם לשמור עליה ולתחזק אותה כראוי. יתכן אף שבעל הדירה, יבקש לבקר בה מפעם לפעם כדי לוודא זאת. זה מקובל בתנאי שהדבר לא יפגע בפרטיותכם. מקובל לדרוש תאום מראש של הביקור ובשעה סבירה.
 

הקשר לבעל הדירה:
 

כשאתם שוכרים דירה, אתם קשורים לבעל הדירה למשך כל תקופת השכירות, לכן חשוב להבהיר מראש את הציפיות של שני הצדדים: איזו אחריות חלה על השוכר ואיזו אחריות על המשכיר.

 

מצב הדירה- מה כדאי לבדוק?
 

לפני שכירת הדירה, ובוודאי לפני הכניסה אליה, עליכם לבדוק היטב את מצבה, ומצב המערכות שבה: חשמל, מים, גז, שירותים, דוד חשמל או שמש, תריסים וחלונות, טיח, ריצוף וסיוד. יש לערוך רשימה של כל הליקויים שיתוקנו ע"י בעל הדירה לפני הכניסה או ליקויים שתסכימו לא לתקן. הרשימה תצורף לחוזה
בעל הדירה ידרוש מכם לקבל את הדירה במצב תקין וסביר בגמר השכירות.

 

תכולת הדירה:

 

אם הדירה מרוהטת יש לערוך רשימת ציוד וריהוט בדירה ומצבם המדויק. יש לדאוג לביטוח מתאים לדירה ולתכולתה ביטוח זה יהיה בדרך כלל מחובתו של השוכר ולטובתו.
 

הסביבה והשכנים:


 וודאו בחרתם מראש בעיר ושכונה המתאימים לכם: יחד עם זאת יש חשיבות לבדיקה של התאמת הסביבה הקרובה לצרכיכם, גן ילדים, בתי ספר, תחנות אוטובוס, פארק,קופת חולים וכדומה.
האם כל השירותים שאתם מצפים להם וצפויים להזדקק להם בתקופת ההשכרה מצויים בקרבת הדירה? כמו-כן חשוב לאתר מקורות מטרד למיניהם ואם אתם מוכנים לקראתם: בתי מלאכה, כביש סואן, אולמות ציבוריים למיניהם וכדומה.

 

תשלומים שצריך להסדיר לפני הכניסה לדירה:
 

א. טלפון- דאגו לקבלת קו ומכשיר תקינים, וחשבון טלפון משולם עד ליום כניסתכם לדירה.

ב. חשמל, גז, מים- דאגו לקריאת מונה כדי שלא תיאלצו לשלם .עבור צריכת קודמיכם בדירה
ג. ארנונה, מיסים עירונים ומסי ועד בית- שימו לב לחובות קודמים ואם יש כאלו דרשו מבעל הדירה לשלמם.
 

חוזה השכירות:
 

החוזה בא לשמור על זכויותיכם בתקופת השכירות, כמו גם על זכויותיו של בעל הדירה. בטאו בחוזה כל דבר שמצאתם בדירה (מצבה, תכולתה, האם תוקנה וסויידה לפני קבלתה) וכן- מחיר השכירות, מועדי התשלום, בטחונות וכדומה. להכנת החוזה מומלץ להיעזר בעורך-דין.

 

כדאי לזכור!
 

באותה המידה שאתם חוששים ממנו, בעל הדירה עשוי לחשוש מהשוכר הוא מעמיד רכוש יקר שלו לרשותכם וירצה לקבלו בחזרה במצב תקין וסביר ובמועד שקבעתם בחוזה. כמו כן ירצה לקבל את דמי השכירות בסכום ובמועד שקבעתם, אם תבינו את צרכיו, הוא יבין את צרכיכם ותישארו ידידים גם בגמר תקופת השכירות.
 

המידע ב"מדריך לשוכר" באדיבות "אנגלו-סכסון"

 

 

המשיכו לקרוא במדריך זה:

שכונות במודיעין

מצאו לי דירה

דירות להשכרה מודיעין

בתים להשכרה מכבים

בתים להשכרה רעות

בתים להשכרה שוהם

בתים להשכרה חשמונאים

בתים להשכרה כפר האורנים

בתים להשכרה לפיד

Real Estate Modiin Israel