רשימת תפוצה למחפשי דירות
הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מידע חם וטיפים שיעזרו לכם למצוא דירה בקלות!

אימייל:

Get Adobe Flash.

עצות למשכירי דירות במודיעין

תקופת השכירות

שוכרי דירות רבים במודיעין מעוניינים לשכור את הדירה לתקופה קצרה בלבד עד לקבלת הדירה שאותה רכשו מקבלן או מיד שנייה. כדאי להחליט מראש האם אתם מעוניינים להשכיר את הדירה לתקופה קצרה או לא.


מחירי השכירות לתקופה קצרה עשויים להיות גבוהים יותר מאלו לטווח ארוך.

 

הוספנו באפשרויות פרסום הנכס באתר אפשרות סימון "לתקופה ארוכה בלבד" או "לתקופה ארוכה או קצרה". אפשרות זו עשויה לעזור לכם לממש את החלטתכם.

שיטת המכירה הפומבית

משכירי דירות במודיעין מנצלים את הביקוש הרב של דירות להשכרה ומשכירים את הדירות בשיטת "מכירה פומבית": הם מזמינים את כל השוכרים הפוטנציאלים לדירה באותו יום באותה השעה - מי שמציע את המחיר הגבוה ביותר מקבל את הדירה!

שקלו אם אתם רוצים ויכולים לעשות זאת!

קביעת מחיר השכירות

ודאי שאלתם את עצמכם באיזה מחיר תוכלו להשכיר את הדירה. נסו לקבל מושג ע"י חיפוש דירה להשכרה באזור המגורים שלכם באמצעות האתר, כך תוכלו לבחון איזה נכסים "מתחרים" למעשה בנכס שלכם ובאיזה מחיר הם מוצעים. השוו לא רק מחיר, גם תכולה, מיקום, ופרטים נוספים של הנכס.

 

תוכלו להשתמש בשרות מיכרו לי דירה באתר שלנו לצורך קבלת הצעת מחיר ממספר מתווכים להשכרת הדירה שלכם!

 

פרסום הדירה באתר

השכרת הדירה שלכם מתחילה באתר האינטרנט ובמודעה שפרסמתם – אתם צריכים "למכור" את המודעה שלכם לשוכרי הדירות אשר נחשפים למודעות רבות וצריכים להחליט לאיזה מודעה להתייחס, למי להתקשר ראשון ואת מי להשאיר לסוף...


לכן, עדיף להשקיע זמן בפרסום המודעה באתר ולספק מידע מלא על הדירה שלכם מאשר לקבל הרבה טלפונים משוכרים פוטנציאלים לא מתאימים שלא ידעו למשל שאין מעלית...

תכננו מראש איזה מידע להוסיף בחלק "הערות" – אל תציינו מידע שכבר מופיע באפשרויות הבחירה.

צירוף תמונות איכותיות עשוי לזרז את השכרת הדירה!

אם אתם זוג, בדרך כלל אחד מבני הזוג "לוקח אחריות" על נושא השכרת הדירה והוא פעיל ומעודכן יותר בנושא. אין טעם במקרה זה לפרסם במודעה שלכם את מספר הטלפון של בן הזוג הפעיל פחות שלא תמיד יידע כיצד לענות לשאלות המתקשרים – בצורה זו אתם עשויים לפספס שוכר פוטנציאלי.

בדקו כיצד משכירי דירות אחרים מציגים את דירותיהם באתר, היכנסו ל"חיפוש נכס" וחפשו נכסים להשכרה באזור המגורים שלכם. בדקו כיצד מוצגות הודעות הנכסים האחרות בהשוואה למודעה שלכם.

 

 

 

 

השכרת דירה - מדריך למשכיר

 

איך נכנסים לעסק של השכרת דירה ועדיין שומרים על שקט נפשי?

 

בבעלותכם נכס שרכשתם לצאצאיכם לכשיגדלו או כהשקעה ומקור הכנסה לעת זקנה, או אולי דירתכם שעזבתם בכניסה לבית אבות או בית דיור מוגן. אתם בוודאי מעוניינים להשכיר את דירתכם מהר ובמחיר נוח ככל האפשר, ולשמור על הנכס שברשותכם במצב טוב.

 

להלן, צרור עצות שימושיות שתוכלו להגן על עצמכם וליהנות מן הפירות.

 

השכרת דירה - ממה להימנע?
 

בעיות עם שוכר יכולות להתעורר בתחום התשלומים, גרימת נזק לדירה או לתכולתה, או קושי בפינוי הדייר. חוזה ובטחונות מתאימים תמיד יכולים לעזור, אך בחירה נכונה של השוכר חשובה לא פחות כדי להימנע מראש מהליכים ארוכים,יקרים ומייגעים בבתי משפט.

 

השכרת דירה - איך מאתרים שוכר מתאים?
 

רבים הם השוכרים הטובים וההגונים שיעמדו בהתחייבויותיהם בזמן וגם ישמרו על הנכס, אך יש גם
אחרים. כדי להימנע מהם מומלץ להיעזר במשרד תיווך, שיעשה עבורכם לפחות חלק מן העבודה באיתור שוכרים בייעוץ, בהמלצות וכדומה. בסופו של דבר עליכם מוטלת האחריות לבדיקת השוכר וקבלת בטחונות מתאימים לעמידה בכל התחייבויותיו.

 

השכרת דירה - על מה לא כדאי להתפשר?
 

דעו להתעקש ולעמוד על שלכם בדברים החשובים לכם באמת. אל תתפתו דווקא להצעה של שכר הדירה הגבוה ביותר. עדיף להפחית משכר הדירה או אף להפסיד שכר דירה של מספר חודשים מאשר להפסיד שכר דירה של שנים והוצאות משפטיות עבור פינוי שוכר בלתי הגון.

 

השכרת דירה ודברים שצריך לדעת על השוכר:


בפגישתכם הראשונה עם השוכר שאלו אותו לעיסוקו ומהן מטרותהשכירות (מגורים, משרד וכדומה), ובהמשך ציינו אותן גם בחוזה. אם השכירה היאלמטרת עסקיות, והשוכר ירצה לנכות מס במקור על דמי השכירות שישלם לכם. כמו כן, חשוב שתדעו שהשכרה למטרות שאינן מגורים תחייב אתכם בתשלום מס שבח בעת מכירת הדירה הסכימו רק למה שמתאים למטרותיכם ומותר ע"פ החוק.
בדקו מהו מספר הדיירים שיתגוררו בדירה, ילדים מבוגרים ואם יש חיות בית. חקרו אם לבני הבית תחביבים מיוחדים העלולים ליצור בעיה עם השכנים למשל נגינה בחצוצרה או בתופים.

שאלו למקצועות השוכרים והיכן גרו קודם. מומלץ גם להתקשר ולשאול חוות דעת והמלצות.

 

דאגו לביטחונות:
 

כבר בתחילת המשא ומתן, ודאו כי השוכר יכול לספק לכם:בטחונות במספרצורות

א. ערבים שיהיו מוכנים לחתום על החוזה ועל שטרי הערבות הבטחת כל התחייבויות השוכר כלפיכם על פי החוזה.

ב. בקשו לחלק את גובה הערבות למספר שטרי ערבות (למשל, בגבוה של 2,000$ כל אחד) כדי לשמור בידיכם את הגמישות לחלט שטר אחד בהפרה של תנאי השכירות

ג. דאגו לזיהוי הערבים - ניתן לזהותם ע"י תעודת זהות ומקום עבודתם. אם אפשרי שחלק מהערבים יהיו שכירים וחלק עצמאיים, תובטח לכם גמישות בשעת הצורך

ד. חתימת חוזה - טפלו בחתימת חוזה באמצעות עורך דין מנוסה בניסוח חוזי שכירות ושטרות ביטחון ומתמצא במיסוי. וודאו גם כי חוזים שטיפל בהם עמדו במבחן מעשי ומשפטי. .אל תחשבו שאם קבלתם שכר דירה מראש הגנתם על עצמכם. מה אם השוכר לא יפנה את הדירה או יגרום לה נזקים?
דאגו להבהיר את ציפיותיכם ולהבטיח את הדברים ומראש!

 

לפני מסירת הדירה:

 

פרוטוקול מסירה" הוא מסמך כתוב שעליכם להכין- מסמך" המציין את מצב הדירה והציוד הנמצא בה. את הפרוטוקול .יש להכין לפני מסירת הדירה ולצרפו לחוזה. אל תמסרו מפתח ואל תרשו הכנסת חפצים כל עוד החוזה השטרות והפרוטוקול לא חתומים במלואם ע"י השוכר והערבים.

 

העברת האחריות לחשבונות:
 

א. ארנונה ומים- רשות מקומית
עם חתימת החוזה דווחו לרשות המקומית את שם הדייר ומספר תעודת הזהות שלו, לצורך תשלומי הארנונה, המים וכדומה, ודאגו לקבל אישור על הדיווח. כך יגיעו החשבונות על שמו של הדייר, וחובות ניתן יהיה לגבות רק מן הדייר עצמו, ולא מבעלי הבית.

ב. טלפון- בזק
חובות טלפון של דיירים עוזבים עלולים לגרום נזק עצום. ניתן להימנע מכך ע"י העברת קן הטלפון על שמו
של השוכר. יש להחתיםאת השוכר על התחייבות בלתי חוזרת (שתצורף לחוזה) להחזיר את הבעלות על הקו
לבעלים מיד בסיום החוזה. העברה זו כרוכה בתשלום נמוך, אך מונעת בעיות יקרות.

ג. חשמל- חברת החשמל
יש להודיע לחברת החשמל את שמו של השוכר ומספר תעודת הזהות שלו כך שחשבונות החשמל יישלחו אליו, והחובות אם יהיו, ייזקפו לחובתו. העברה זו אינה כרוכה בתשלום.

ד. ועד בית - מסים
דאגו לקבל מהשוכר אישור ועד בית על סילוק מיסיו עד.תום השכירות
 

טיפים נוספים בנושא השכרת דירה:
 

עם סיום החוזה יש לבצע את הפעולות הנחוצות להשבת המצב לקדמותו. רצוי לסכם עם השוכר בחוזה, שבחודש השכירות האחרון תהיו אתם או סוכן התיווך מטעמכם (אם הגעתם דרך משרד תיווך) רשאים להביא שוכרים חדשים ולהציג את הדירה. השוכר יאפשר זאת על פי תאום מראש בשעות סבירות וכאשר הוא נוכח בבית.

 

גמר השכרה טובה!

  

המידע ב"מדריך למשכיר" התקבל באדיבות "אנגלו-סכסון"

 

 

המשיכו לקרוא במדריך זה:

שכונות במודיעין

מצאו לי דירה

דירות להשכרה במודיעין

בתים להשכרה במכבים

בתים להשכרה ברעות

בתים להשכרה בשוהם

בתים להשכרה בחשמונאים

בתים להשכרה בכפר האורנים

בתים להשכרה בלפיד

תיווך מודיעין